Špaňelsko

Aktuální počasí, teplota vzduchu a srážky.

Město Počasí Teplota Déšť Sníh Vítr
Madrid 9° 0 mm0 cm 2 Bft
Barcelona 14° 0 mm0 cm 3 Bft
Valencia 13° 0 mm0 cm 3 Bft
Sevilla 15° 0 mm0 cm 1 Bft
Zaragoza 8° 0 mm0 cm 5 Bft

Aktualizováno v 9:30 SEČ. Klikněte na město a získáte dále hodinovou předpověď na 48 hodin a dlouhodobou předpověď na 10 dní pro danou lokalitu.

mapa předpověď počasí Špaňelsko

Město, které hledáte, není na seznamu lokalit? Nevadí, přesto pro Vás vyhledáme počasí (téměř) pro kterékoliv místo na světě. Hledejte město přes vyhledávač "Počasí v lokalitě..." v pravém horním rohu.

Podnebí

Španělsko je co se týče podnebí velmi rozmanité. Sever a severozápad země mají přímořské podnebí. Nejlepší doba k návštěvě tohoto regionu je v červenci a srpnu. V té době není spalující horko, ale spíše příjemně teplo, můžou ale přijít přívalové deště, na které je třeba dávat pozor. Baleárské ostrovy, Costa Brava na severu a Costa del Sol na jihu mají středomořské podnebí. Sezóna dovolených tam trvá od dubna do října. Květen je nejdeštivější měsíc. Červen je naproti tomu nejslunečnější měsíc v roce. Ve vnitrozemí Španělska převládá kontinentální podnebí. Tuto oblast je nejlépe navštívit na jaře, kdy je příjemně teplo, ale ne horko a příroda se ukazuje v celé své kráse. V létě dosahují teploty 40°C. V zimě si naproti tomu dokonce v horských oblastech můžete zalyžovat.