Francie

Aktuální počasí, teplota vzduchu a srážky.

Město Počasí Teplota Déšť Sníh Vítr
Paris 7° 0 mm0 cm 3 Bft
Marseille 11° 0 mm0 cm 3 Bft
Lyon 6° 0 mm0 cm 3 Bft
Toulouse 10° 0 mm0 cm 3 Bft
Nice 11° 0 mm0 cm 2 Bft

Aktualizováno v 7:30 SEČ. Klikněte na město a získáte dále hodinovou předpověď na 48 hodin a dlouhodobou předpověď na 10 dní pro danou lokalitu.

mapa předpověď počasí Francie

Město, které hledáte, není na seznamu lokalit? Nevadí, přesto pro Vás vyhledáme počasí (téměř) pro kterékoliv místo na světě. Hledejte město přes vyhledávač "Počasí v lokalitě..." v pravém horním rohu.

Podnebí

Podnebí ve velké části Francie je pod vlivem Atlantického oceánu a vládne tam přímořské klima. Nejméně hodin slunečního svitu a nejnižší teploty jsou v Bretani na severu země. Průměrná teplota ve Francii se v létě pohybuje okolo 22°C. Na jihu a ve vnitrozemí je v letních měsících i o několik stupňů tepleji. Zejména střed Francie je suchý. Nejvíce hodin slunečního svitu se těší jižní pobřeží Atlantického oceánu poblíž Bordeaux, a to 2000 hodin slunečního svitu za rok. Na jihovýchodě Francie převládá středomořské podnebí. teploty v Toulouse a Nice jsou v létě v průměru 29°C. Také v Alsasku a údolí Rhôny letní teploty často přesahují přes 25°C. Pyreneje, Alpy a Massif Central je semi-kontinentální podnebí: horko v létě a chladno v zimních měsících.